• Opolski Ekspres Dęty na bis - świątecznie - orkiestrowo 2020

Od 18 grudnia 2020 przez półtora miesiąca (z możliwością przedłużenia) zapraszamy na koncert online el12 Opole Politechnic Band, który został zarejestrowany w przepięknym i akustycznym wnętrzu Sali Sesyjnej DW PKP Wrocław Główny 11 grudnia 2019 roku a który prezentujemy w ramach #kulturaotwarta . Materiał dostępny na platformie SoundCloud: https://soundcloud.com/orkiestry-dete-opole/swiateczno-noworocznie . Zapraszamy!

 

 • Przedświątecznie - orkiestrowo

Na kanale orkiestrowym YT zamieszczamy dwie prezentacje orkiestrowe utworów świątecznych: "Jing'l Bells" i "White Christmas". Kanał dostępny tutaj [YT].

 

 • Konkurs Piosenki Niemieckiej "Superstar"

Anna Koschny prowadzona przez Agnieszkę Ślusarczyk zdobyła III nagrodę w Konkursie Piosenki Niemieckiej "Superstar"Przesłuchania online odbyły się w grudniu 2020 roku a wzięło w nim ponad 25 wokalistów.

 

 •  Młodzi muzycy z Grupy Agnieszki Ślusarczyk nagrodzeni

W V Konkursie Piosenki Niemieckiej “Wir suchen den Superstar!” w listopadzie 2020 roku laury zdobyli:

- w kategorii I-III:

 • soliści:
  Amelia Mehl – I miejsce,
  Joanna Dowbor – II miejsce
  Julia Rozwadowska – III miejsce
 • zespoły:
  Zespół Frelki i Synki – I miejsce

w kategorii IV-VI:

 • duety:
  Judyta Funk i Michalina Kupiec – I miejsce
  Emilia Kupiec i Julia Owsiak – I miejsce 

 

 • Viva la Musica - ku pokrzepieniu serc! Cykl "Muzyczne impresje" online

W dniach 15 do 18 października 2020 roku odbyła się XXIV edycja autorskich Warsztatów Muzycznych w Domu Pracy Twórczej "Reymontówka" w Chlewiskach. W związku z sytuacją epidemiczną w kraju w tym roku nie odbył się tradycyjny koncert podsumowujący imprezy w formie koncertu otwartego. W ramach koncertu XIV sezonu "Muzycznych impresji - cyklu koncertów wędrownych" na platformie SoundCloud jest dostępna prezentacja orkiestra online. Zapraszamy: https://soundcloud.com/orkiestry-dete-opole/muzyczne-impresje (więcej o cyklu: https://muzyczneimpresje.art.pl).

 

 • Kupskie Echo - Laureatem Bukowego Liścia w Szprotawie

Zespół został Laureatem i także otrzymał Nagrodę Bukowego Liścia w 28 Festiwalu Grup Śpiewaczych "Ziemia i Pieśń" w Szprotawie (lubuskie). Ogólnopolskie przesłuchania odbyły się 29 sierpnia 2020 w Szprotawie. Udział wzięło ponad 30 zespołów. Zespół Kupskie Echo jako jedyny reprezentował województwo opolskie. Więcej o zespole na: www.kupskie-echo.art.pl

 

Opolska Marka 2019 kategoria promocja regionu

 

 • Opolski Ekspres Dęty laureatem Opolskiej Marki 2019

Opolski Ekspres Dęty został laureatem w kategorii "Promocja regionu" Opolskiej Marki 2019. Nagroda została wręczona w dniu 10 czerwca 2020 roku w Sali Orła Białego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego. Więcej o imprezie na www.opolskiekspresdety.opole.pl.

 

 • 8 edycji Z orkiestrą po Odrze niczym 8 mgnień wiosny

W związku z zawieszeniem realizacji IX edycji Z orkiestrą po Odrze z powodu epidemii koronawirusa zapraszamy do obejrzenia galerii z przedmową dokumentujące 8 zrealizowanych edycji. Strona galerii: tutaj.

 

 • Historia zapisana na podkładach czyli Opolski Ekspres Dęty

W związku z zawieszeniem realizacji XI edycji Opolskiego Ekspresu Dętego z powodu epidemii koronawirusa zapraszamy do obejrzenia galerii z 10 edycji. Strona galerii: tutaj.

 

 •     #kulturaotwarta - orkiestrowa x4

30 marca 2020 roku w ramach akcji 'kultura otwarta' w związku z trwającą pandemią koronawirusa artysta udostępnił w ramach strony internetowej Politechniki Opolskiej - nuty oraz nagranie "Marsza Politechniki Opolskiej". Więcej informacji i materiały: tutaj. Dodatkowo na kanale Youtube można obejrzeć i posłuchać zapis koncertu el12 Opole Politechnic Band w ramach cyklu "Z orkiestrą po zamkach i pałacach", który odbył się 23 lutego 2018 roku w Pałacu Większyce. Materiał video: tutaj. 30 kwietnia pojawiła się I część dyskografii orkiestrowej na platformie SoundCloud, szczegóły: tutaj. A II CD - Akademicki Koncert Noworoczny z Filharmonii Opolskiej z 2010 roku: tutaj.

 

 •  #kulturaotwarta - Kupskie Echo i Ligockie Wrzosy

W marcu 2020 roku w ramach #kulturaotwarta na platformie SoundCloud udostępniono fonogram Kupskiego Echa (link tutaj) oraz nagrania Ligockich Wrzosów (tradycyjny śpiew a cappella w gwarze śląskiej i folk).

 

 • Pejzaże czasu jesieni ponownie wykonane

27 lutego 2020 roku o godzinie 19:00 w Łodzi Jarosław Sereda wykonał "Pejzaże czasu jesieni VII" na saksofon altowy Przemysława Ślusarczyka w ramach koncertu inauguracyjnego Sesji naukowo-artystycznej "Saksofon jako awangardowy głos w muzyce XXI wieku". Więcej o koncercie i imprezie: tutaj

 

 • el12 Opole Politechnic Band zagrało na rzecz WOŚP

Kameralny skład el12 Opole Politechnic Band zagrał w Brynicy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, relacja na FB orkiestrowym.

 

 • Zespół Kupskie Echo 1995 - 2020 - XXV lecie działalności artystycznej

W 2020 roku Zespół Kupskie Echo prowadzony przez Agnieszkę Ślusarczyk obchodzi XXV lecie działalności artystycznej. Więcej o zespole na: www.kupskie-echo.art.pl

 

 • Urodziny "na piątkę!" Grudzickiej Orkiestry Dętej

6.01.2015 roku orkiestra prowadzona przez Przemysława Ślusarczyka przyjęła jako debiut zespołu oraz urodziny. W tym roku wypada "drewniany jubileusz". Więcej o zespole i działalności na: www.god.art.pl


 • OTWARTY NABÓR NON-STOP DO ORKIESTRY POLITECHNIKI OPOLSKIEJ (studenci uczelni opolskich, osoby nie studiujące) > więcej www.opo.art.pl
 • OTWARTY NABÓR NON-STOP DO GRUDZICKIEJ ORKIESTRY DĘTEJ > więcej www.god.art.pl

Podziel się ze znajomymi: